Den 1

0 Nm

Marina Veruda, Pula

O půl desáté vyzvedáváme u Grandu z Jachtbusu nového průvodce 888 přístavů a zátok + simkartu na internet. V dobré náladě čekáme o půl hodiny „dýl“, ale už se těšíme, co nás letos čeká.

Po desáté voláme Háni, že je nabíráme u práce, kde Hanka otročí i v noci. Po menší komplikaci se zakódováním dveří jedeme na tradiční nákup do Tesca. Vykoupili nám skoro všechny cidery, Mira chtěl něco neustále ochutnávat. Z Brna odjíždíme cca v 11:30 přes Břeclav, která by měla být méně ucpaná. Rychle se propleteme Vídní i díky Tomíkovi (Tom-Tom navigace). Cesta ubíhá nad očekávání dobře, jen odpočívadla jsou přeplněná. U hranic se Slovinskem dáváme kratší chruppauzu a pokračujem Slovinskem. Na hranicích nás Tomík zachraňuje podruhé – když nás navede na druhý přechod. Na místo určení dorážíme v půl deváté. Lodě ještě nejsou, původní mořeplavci se z nich teprce stěhují, my se seznamujeme s místní zvěřinou a pomáháme rakouským chlapcům nabít baterku. Rozhodneme se čekání zpříjemnit koupáním v moři, načež po cestě na pláž narážíme na marinový bazén, který vypadá skvěle a otevírá se v 10:00.
Zdenda s Ladičkou dají krátkou koupačku v moři na místní pláži (nic moc), ale plavčíci ok. Miro s Háňou mezi tím navštíví místní restaurant. Poté se dohodneme, že se přestěhujeme k bazénu, který je pohodlnější a blíže k našemu Jonathanu Silverovi. Následující relax u bazénu nemá chybu a trávíme zde celé odpoledne.
Svobodovi z Nosislavi jeli takto: Mikulov v 4:00 – Wien – Graz – Klagenfurt – sjezd 298km – hned levná benzinka OMV 1,04 €/l nafty, pak bez dálice na jih do hor – krásné pohledy a málo aut. Jen kolem Lublaně pakárna 50 km furt 60 km/h. Fakt super jízda bez aut.