Den 3

18,6 Nm

Martinšćica, Cres

Jadrišćica, Cres

8:05
Jsme po snídani za jízdy. Právě projíždíme kolem zátoky Ustrine a dost tu fučí. Raději se přibližujeme ke břehu, kde budeme lépe chráněni před severovýchodním větrem.

9:12
Bez zaváhání proplouváme průplavem u Osoru. Lodí je dnes málo, lidé ze břehu koukají. Nové městské molo v Osoru vypadá dost dobře, je to tip na příště k přenocování. Za Osorem je úplně jiné počasí – moře klidné, mírný vítr, hledáme místo ke koupání.

10:38
První koupání s potápěním. Kapitán je stále ze všeho nadšen, tentokrát z celoobličejové potápěčské masky, které si s kapitánovou Ladičkou zakoupili. Všichni kromě začtené Lenky vytahují z moře jednu mušli za druhou. Kapitán, stále nadšen, přiznává, že se s maskou špatně potápí. Ale je z ní stále nadšen.
Po koupání všichni čtou, někteří se snaží opít.
A Miro se plaval vyprázdnit a nestoupnul na žádného ježka (-:
Jedinými starostmi jsou pro nás odhadnutí, jak silný opalovací krém aplikovat a zda se pravidelně na slunci otáčet.

14:50
Parkujeme na bójce v zátoce Jadrišćica. Kluci už se koupou bez plavek. Ladička řádí na fendru. Hanka otálí se skokem do vody. Skočí do ní až po hlubokém zařezání spodku plavek, nicméně ani to nepomáhá pro jejich stabilitu po vskočení do vody.
Oproti předchozí zátoce už je tu trošku „provoz“, ale pořád je tu docela klídek. Na severním obzoru se rýsuje bouřka. Dáme oběd a uvidíme, co se z toho vyvine.

Nakonec jsme v zátoce zůstali a odpočívali. Kolem páté se totiž přes Lošinj hnala bouřkaa předpověď navíc varovala před silnými poryvy větru ze severovýchodu přes noc. V našem původně plánovaném cíli – Velkém Lošinji bychom tak byli úplně na ráně.
Tak jsme radši zprovoznili člun a motor a vyrazili jsme na výlet po pobřeží plný kontrastů. Když jsme se vydali doleva z místních předzahrádek na nás vyskočil jelínek a dokonce pak zapózoval pro pěkné foto. Uprostřed jsme chtě nechtě museli vždy projít přes restauraci. A po pár metrech napravo jsme dorazili do kempu. V basketbalovém mači s místními slovinskými reprezentanty dostala naše posádka pěkně zabrat.

Po výletu následovala chvilka šachu a příprava kapitánových palačinek. Šachy po náročném dvouapůlhodinovém boji vyhrál Jirka. Palačinek se všichni přejedli a odpadli o půl dvanácté do podpalubí.

Pozn.: Miro je ninja, v poslední sekundě před usnutím v kokpitu jediným chvatem zlikvidoval 5 vos najednou (když s posledním cuknutím před spánkem hodil na plechovku radlera víčko, aby se nedostaly ven).
Sekundoval mu samuraj Jirka, který likvidoval vosy příborovým nožem a ubil je starým chlebem.