Den 4

30 Nm

Jadrišćica, Cres

Melna, Goli

8:45
Zatím je vzhůru jen Jirka a kapitán. Každou chvíli ale vyrazíme vstříc další pohodové zátoce, kde bychom se nasnídali.

10:10
Zátoka Kolorat – snídaňové posezení s rumovým aperitivem a předkrmovou palačinkou pro kapitána. Následuje koupačka a kakačka na břehu. Voda je trochu víc kalná, na potápění ideální podmínky nejsou, včera v zátoce to bylo lepší, ale i tak to vyla příjemná zátoka.

13:20
Nácvik vytažení a stažení hlavní plachty. Je to dost náročné i pro 3 lidi najednou (poprvé jedeme totiž s klasickou hlavní plachtou a ne rolovací do stěžně). Vítr dneska vůbec nefouká. Je solidní pařák.

15:00
Koupačka v zátoce na Rabu – Sv. Mara. Voda teploučká jak kafe, čisťoučká.

16:10
Právě kolem nás projel duhový jednorožec. A není to způsobené ani alkoholem či Mirovým hulením. Fakt!

18:00 – 19:20
Šlapadlo ve tvaru autíčka nás míjí po pravoboku. Lenka dočítá knihu, kapesníčky nestačí střídat. Civilizace. Shledáváme se s kapitánovou kolegyní, která po týdnu u moře zdolala svůj letošní plavecký rekord – vzdálenost od nafukovacích atrakcí k jachtě zdála se pro ni tak vyčerpávající, že si z prvu nechtěla dát ani welcome drink. Miro vylezl na jachtu z boku, Lenka dočetla knihu, ostatní osvěžující koupačka. Před vyplutím se snažíme najít přepínač na druhý zásobník vody. Zatím marně. Tíží nás čas. Čeká nás noc na ostrově bez sladké vody a trestaneckým táborem. Očekávám, že se do hledání druhého zásobníku brzy zapojí celý zbytek posádky.

20:00
Parkujeme bokem k molu na ostrově Goli. Zátoka Melina. Procházka následuje hned po telefonátu do mariny technikům, kterým jsme nahlásili nefunkční windmetr, a na dotaz, jak přepnout nádrže, jsme dostali odpověď, že nijak. Což tedy znamená, že jsme na pustém ostrově bez vody. No co už.
Vyrážíme tedy na prohlídku pracovního tábora, tedy toho co z něj zbývá. Potkáváme zajíce (nebo králíky), ovečky, beránka, ale hlavně žáby! Vůbec nechápeme, kde se tu vzaly.

Na večeři nás čekají epesní špagety z produkce dua Miro & Haník.