Den 4 Frigg

40,8 Nm

Polače (Mljet)

Dubrovník ACI Marina

8:20
Vyplouváme směr Dubrovník

Houpeme se na velkých vlnách, mnohým je šouflo, ale narozdíl od sousední posádky, mající kocovinu z našeho tramínku, udržujeme obsah žaludku v dutině břišní.
Vítr nám přeje, takže vytahujeme genu. Na to, že hlavní plachtu necháváme smotanou, frčíme fakt slušně. Ani náklon není špatný.

13:00
Zastavujeme se na koupačku, po které všichni toužíme. Letos jsme se ještě moc nekoupali. Nakonec však do chladného moře vleze pouze otužilá Ladička a Ivča. Ani členům sousední lodi se do vody zrovna dvakrát nechce, a tak nás připlavou navštívit jen Haník s Markem.
V zátoce si vaříme oběd.

14:15
Uháníme na plný motor do Dubrovníku.

17:00
Kotvíme (mooringujeme) v marině ACI Dubrovník. Moc sympatický pán pomahač místní nám hned všechno ukázal.
Navštívili jsme sprchy. Jsme jako vyměnění. Chystáme se navonění na procházku po městě. Dost nás láká i bazén, který plánujeme využít k narozeninové párty.

Dobíháme autobus a jedeme do starého města. Po výborné zmrzlině se rozdělujeme a po skupinkách objevujeme krásy tohoto historického centra i místa, kde se točily Games of Thrones. Uchvacuje nás basketbalové hřiště s moderním povrchem, ze kterého je krásný výhled na město. Půlka naší lodi se ztratila a přichází se zpožděním na meeting point.

20:30
Hledáme restauraci, kam bychom si v 8 lidech sedli k jednomu stolu.

21:00
Sedíme a vybíráme jídlo. Číšník má neuvěřitelnou paměť.

22:30
Po otázce: „Could we play please?“ platíme a odcházíme. Taxi nás odváží zpět a jdeme spát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.