Den 5 Frigg

66,8 Nm

Dubrovník ACI Marina

Mali Lago (Lastovo)

Natankovali jsme pro jistotu na benzince zásobu nafty na zpáteční cestu a vyrážíme do bouřkových mraků a jižního větru.

Vjíždíme do úděsné bouře, déšť nás bičuje, kapitán se rozhodne otočit směr o 180° a schovat se v blízké zátoce. Dobře udělal. Vyhnuli jsme se tak větru o nárazech 50 uzlů, vlnám, hromům i bleskům. Kotvení se sice nezdaří, takže kroužíme po zátoce a vyčkáváme. Za silného deště vyrážíme ze zátoky. Bouře už je fuč a my jedeme vstříc modré obloze. Bouře nás stála mnoho nervů, a tak si je spravujeme litry alkoholu a doutníčky. Jsme na šrot. Kapitán nejvíc.

15:00
Koupačka za lodí. Vožení na fendru při rychlosti 5 uzlů prostě stojí za to. Opilá posádka i kapitán začínají střízlivět, tak se jdeme rychle napát a opět jedeme směr Korčula.

15:25
Záměr jet na Korčulu byl změněn, plán zní jet na Lastovo na obrněnky. Sousední z(ne)přátelená loď, která jela mořskou stranou (my v klidu mezi ostrovy) vyměkla a jede na Korčulu, takže jsme se rozdělili.

16:30
Svoboda prsíčkům!

18:00
Kapitán se po zážitku v bouřce dost opil a musel si jít odpočinout do podpalubí. Na hodinu a půl řídí loď o něco střízlivější Radek.

20:30
Zakotveno v zátoce Mali Lago na Lastovu.

23:20
Jsme po noční koupačce s obrněnkami. Voda byla studená a efekty obrněnek poněkud tlumil měsíční svit, nicméně i tak to bylo velmi příjemné a osvěžující.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.