Den 6 Frigg

47,7 Nm

Mali Lago (Lastovo)

Komiža (Vis)

7:30
Krásný slunný den s lehkým jihovýchodním vánkem.

9:30
Plavba na potápějícím se člunu k ponorkovému bunkru. Cesta byla dobrodružná. Bunkr nás však lehce zklamal. Je asi nedokončený. Nejlepší na něm byla ozvěna.

10:30
Koupačka. Voda teplá. Frantova hovna už odplula. Jde se snídat.

10:48
Vyplouváme.

12:00
Naprostý relax. Zakládáme čtenářský klub.

13:30
Koupačka v zátoce Gradina. Jsme na bójce. Málem jsme přišli o hák.

16:45
Návštěva zátoky Stiniva. Je tam ale pořád moc hluboko a je moc úzká. Navíc se tam snažily zakotvit další dvě lodě a jenom za tu chvíli, kterou jsme tam strávili se tam vystřídaly 3 čluny s turisty. Vyrazili jsme tedy směr Komiža.

18:50
Parkujeme na mooring v Komiži. Leukothea je ještě dvě hodiny za námi. Vyráželi z Korčuly a tak to měli o kus dál. Vyrážíme do města na procházku. Zvolili jsme ale zprvu špatnou stranu města, takže jsme se kochali pouze zbořeninami a paneláky, nicméně i to mělo svoje kouzlo. Na obzoru vyhlížíme Leukotheu, ale pořád nic.
Prošli jsme tedy ještě tu hezčí stranu městečka a Leukothea už se vynořila a parkuje na molu kousek od nás. Vítáme se a sdělujeme si zážitky z bouře včera i další, pozitivnější navazující události. Ochutnáváme rumy a porovnáváme rozdíly mezi 12 a 15-ti letýmn El Doradem. Jednoznačný verdikt nepadl.
Chystáme včeři a Gin s Tonikem.
Trošku to tu houpe. Přeci jen fouká celý den od západu. Tak doufám, že do sebe se sousedy nebouchneme stěžni.
Končím zápis na molu v Komiži přihnutím z lahve našeho patnáctiletého rumíku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.