Den 7

36,5 Nm

Cres, Cres

Marina Veruda, Pula

8:15
Tankujeme 44 l nafty na Cresí benzince.

9:10
Snídáme za jízdy luxusní snídani. Až na to horko a nedostatek větru to nemá chybu.

10:45
Zátoka Žanja a modrá jeskyně. Pěkně jsme zakotvili na 10 m hloubky a mohl si tak i kapitán zaplavat do jeskyně.

Ač nejdříve odhodláni k nadlidskému výkonu hodného již otřelých mořských vlků, vzdali jsme vyplavání z jeskyně syfonem. Samozřejmě ne ze strachu, ale nechceme se poslední den popíchat ježkem… A viděli jsme medůzu. Kapitán si na ni šáhnul. Její velmi zajímavou konzistenci přirovnává nejdříve k vycpávkám od podprsenky, gumovým medvídkům, vextě a konečně k hopskulkám. Nebo také hopsíkům, hip-hopům, hopíků, či hopnalkám.
Jo, a nechtěli jsme být naraženi pirátskou lodí na břeh, tak jsme se dali raději k ústupu na nekonečné moře (nejde vidět skoro ani konec horizontu, je opar).

Hrály se šach maty. První hra byla dosti jasná ve prospěch kapitána, druhou hru tedy přišla Mirovi posila, Hanka… a hlavně sám Zdenda. Prohráli po férovém boji 2,5 člověka vs Zdenda.

14:18
Málo vyplaveného adrenalinu a touha po něm nás žene „zkrátit“ si cstu úžinou s předpokladem hloubky 2,5 m. Pokud je tento deník promočený nezvládli jsme to. Btw – je odliv. Manévry nám trochu znepříjemňují zaparkované jachty. (Asi to nebude tak „vostrý“, když se sem ostatní dostali). Dáme koupačku.

17:31
Marina Pula – štastný návrat.